Table of Contents

זהות תאגידית

הזהות התאגידית של האוניברסיטה אינה בנוייה רק על השפה הצורנית החדשה והצבעוניות המלווה אותה, אלא גם על הצורך ביצירת זהות אחידה בתדמית הפנימית והחיצונית. לכן יצרנו תבניות אחידות לקהילת האוניברסיטה, החל מכרטיסי ביקור, ניירות פרימה, חתימת מייל, מעטפות, פולדרים ומצגות פאוור-פוינט.

 

חתימת מייל

חותמת המייל מגיעה בשתי גרסאות עברית ואנגלית. בגרסה העברית הלוגו נמצא מצד ימין של הטקסט ובגרסה האנגלית מצד שמאל. 
לאחר הורדת התבנית, יש למלא את הפרטים תוך שמירה על העיצוב - לשמור על צבע (שחור/כחול כהה) גודל האות ולעשות שימוש בהדגשה (בולד) במקומות שצריך. לאחר עריכת הפרטים יש להעתיק באמצעות ctrl+a את הטקסט והלוגו לתפריט החתימות.

מי שעובד על דוא"ל בשרתי gmail או על מחשב מקינטוש נא לפנות למרכז התמיכה בטלפון 025883450

 

להורדת תבנית לחותמת מייל לחצו כאן

 

ניירת משרדית 

ניירות פירמה

ההנחיות לניירת המשרדית מתייחסות לעמוד איי 4 סטנדרטי בגודל 21 ס״מ על 29.7 ס״מ. 
לוגו האוניברסיטה בגרסתו הרוחבית יופיע בגובה בחלקו העליון של נייר המכתבים וימוקם בצד ימין או בצד שמאל על פי שפת התוכן. 
כתובת המוען יירשם בתחתית המודעה בפונט אריאל רגיל ביישור ימין או שמאל בהתאם לשפה.
קיימות תבניות לנייר פרימה כללי, נייר פירמה של יחידת על (פקולטה/אגף) ונייר של יחידת בת בתוך יחידת על (חוג בתוך פקולטה, מחלקה בתוך אגף). להורדת התבניות לחצו כאן
בנוסף, קיים נייר פרימה לאישים. נייר זה הינו דו לשוני ומיקום האלמנטים השונים קבוע. לצורך עיצוב נייר פרימה לאישים יש לפנות ליחידה לשירותי משרד באמצעות דוא"ל dalite@savion.huji.ac.il 

דוגמאות לניירות הפרימה השונים ניתן לראות בספר המותג (עמודים 61-59). להורדת תבניות ניירות פירמה לחצו כאן

 

כרטיסי ביקור

כל כרטיסי הביקור הינם בגודל סטנדרטי של 90 מ״מ רוחב על 50 מ״מ אורך. הכרטיסים הינם דו צדדים, כאשר על שני הצדדים מופיעים אותם פרטים - צד אחד בעברית ובצד השני באנגלית.
ישנם מקרים בודדים בהם ניתן להציג שני לוגואים על גבי כרטיס הביקור (כמות הלוגואים המקסימלית היא שניים) ואסור להשתמש בלוגואים המבוססים על לוגו האוניברסיטה ומהווים עיוות שלו. 
על מנת להבטיח את הזהות והאחידות של כרטיסי הביקור נבחר נייר ספציפי עליו ניתן להדפיס את הכרטיס: munken לבן 300 גר'. 
בידי היחידה לשירותי משרד קיימים כל הכללים וההנחיות לעיצוב כרטיסי ביקור, כמו גם סוג הנייר המאושר לשימוש. ניתן לפנות באמצעות דוא"ל dalite@savion.huji.ac.il 

דוגמאות לכרטיסי ביקור ניתן לראות לראות בספר המותג (עמודים 58-55)

 

מעטפות

המעטפה הרשמית של האוניברסיטה העברית בירושלים היא מעטפה סטנדרטית בגודל 23 ס״מ רוחב ו 11- ס״מ גובה בצבע לבן. על גבי מעטפה זו ייעשה שימוש בלוגו הצבעוני בלבד.
על גבי מעטפות אחרות (בגודל A5, A4 ועוד) המגיעות בצבע חום יעשה שימוש בלוגו שחור לבן (ולא בלוגו שטח שחור לבן).
כל סוגי המעטפות הן דו-לשוניות. פרטי המוען והלוגו בגרסתו הרוחבית המתאימה לאנגלית מצויים כולם בחלקו השמאלי של המעטפה כדי להשאיר את המקום הנדרש לבול ולכתובת הנמען.

דוגמא למעטפות ניתן לראות בספר המותג (עמוד 62)

 

פולדרים

קיימים סוגים שונים של פולדרים לשימוש יחידות האוניברסיטה: פולדר כללי, פולדר חגיגי ופולדרים לשימוש פקוטלה, מכון או בית ספר ספציפיים עם אפשרות לשילוב תמונה או בלי. במקרים אלה ניתן להשתמש בכל שילוב צבעים מתוך הפלטה המוגדרת בספר. יש כמובן להקפיד להשתמש בחוקים המתייחסים לצבעים.

 

תבניות מצגות פאוור-פוינט

קיימות תבניות לשימוש בפאוורפוינט למצגות השונות של האוניברסיטה. התבנית מכילה שקפים מסוגים שונים בכדי לסייע למרצים ולסטודנטים לבנות מצגות המשתמשות בשפת המותג.
השקפים כוללים שקף שער ראשי, שקף שער פנימי, שקף המשלב תמונה וטקסט ושקף טקסט בלבד.
הנחיות לשימוש במצגות:

  • יש להשתמש בפונט ARIAL בצבע שחור. 
  • הכותרות צריכות להיות מיושרות לשמאל במקרה של אנגלית, ולימין במקרה של עברית (לא באמצע). יש לשמור על היישור המוצע בתבנית המצגת.
  • כותרות - יש לשמור על אחידות: שהכותרות לא יקפצו משקף לשקף. אם אין מספיק מקום בשקף אחד – אפשר לעשות בשניים. בכדי לייצר שקופיות נוספות - יש לבצע פעולת שכפול (Duplicate) לשקופית המבוקשת (ולא פעולת שקופית חדשה).
  • אפקטים: להימנע מאפקטים  מיותרים וכן לא לעשות צל לכותרות
  • צבע: כדאי שהכותרות יהיו בצבע של הסטריפ ושאר הטקסט בשחור / אפור. עבור הכותרת ניתן להשתמש גם בצבע שונה מצבע הסטריפ,  אך יש להקפיד לבחור צבע המאפשר קריאה נוחה וברורה. במקרים אלה ניתן להשתמש בכל שילוב צבעים מתוך
    הפלטה המוגדרת בספר המותג.
  • אין להזיז את הלוגו ואת הסטריפ התחתון

להורדת תבניות המצגות לחצו כאן